Plytelių klojimas EGLUTĖS principu

Plytelių klojimas EGLUTĖS principu

Vis labiau atgija ir populiarėja tiek grindų tiek ir sienų klojimas eglutės principu. Dauguma plytelių gamintojų į savo asortimentą įtraukė nedidelio formato medžio, betono, akmens, tekstilės ar kito medžiagiškumo imitacijos plyteles. Net pagamino taip vadinamo „chevron“ formos plyteles, kurias itin patogu ir greita sukloti dėl patogios jų formos. Rinkoje rasite tiek mažesnio formato tiek ir didesnio šio tipo plytelių variacijas. Šiuo metodu suklotos plytelės atrodys ne tik jaukiai, žaismingai, bet ir išpildys klasikinio interjero viziją. Tai puikus pasirinkimas tiek senamiesčio apartamentams tiek ir moderniam loftui.“

    

   

   

 

BOEN parketlentės

Eglutė yra vienas labiausiai paplitusių grindų klojimo raštų. Jis dvelkia elegancija ir nerėžia akies. 
Toks grindų dangos klojimo būdas, suteikiantis patalpai subtilų akcentą, visada buvo vienas labiausiai intriguojančių ir daugiausiai kruopštumo reikalaujantis grindų dizaino sprendimas. Už precizišką detalių kompoziciją jis yra itin vertinamas viso pasaulio architektų. 

Eglutės raštas taip pavadintas dėl savo panašumo į eglės siluetą. 
Šio Romos imperijos laikus siekiančio klojimo būdo pirmtakas buvo „Opus Spicatum“, kuris išvertus iš lotynų kalbos reiškia „spygliuotas darbas“.  Šis garsusis raštas, sudarytas iš persipynusių, susikertančių V formos detalių, buvo sukurtas siekiant pagerinti kelio dangos gebą atlaikyti ją veikiantį judančių objektų sukeltą spaudimą.

Eglutės raštas, dabar naudojamas ne vien grindų klojimo srityje.  Jis itin išpopuliarėjo ir netgi įsitvirtino mados srityje bei kitose dizaino srityse. Dėl savo paprastumo ir natūralaus grožio šiandien jis tarnauja kaip plataus pritaikymo interjero dizaino koncepcija. 

Norint namų interjerą papuošti ryškiais eglutės rašto akcentais, geriausiai tam tiks grindų danga. Medinės grindys, dailiai išklotos eglutės raštu, pagyvins kambarį ir suteiks jam išskirtinę išvaizdą. Moderniame interjere eglutės tipo grindys suteiks papildomo jaukumo.

Eglutės raštu išklotos grindys yra puikus pasirinkimas tiems, kurie siekia sukurti eklektišką, jų individualumą atskleidžiantį interjero dizainą. Tokios grindys gali būti lengvai derinamos su kitais kambario elementais, tokiais kaip baldai, apmušalai ar meno kūriniai.