Techninė informacija

BENDRA INFORMACIJA Į KA REIKIA ATKREIPTI DĖMESĮ RENKANTIS PLYTELES

Šiai dienai gamintojai pateikia vis naujesnėmis technologijomis pagamintas plyteles, kurių priežiūrai bei klijavimui reikalinga tam tikra informacija.

Norime pateikti bendrą informaciją, kaip išvengti nesklandumų renkantis ir klojant plyteles, kad būtų pasirinktas tinkamas atsparumas, slidumas, kitos techninės charakteristikos, instaliavimo būdas.

Visus jums rūpimus klausimus pateikite salono darbuotojams, o mes stengsimės kuo profesionaliau jums atsakyti.

PLYTELIŲ NUKRYPIMAI PAGAL STANDARTUS (LST EN 14411)

Kad ir kiek viskas žengia į priekį, pagal naujas technologijas ir panašiai, gamybos procese gaminant plyteles galimi tam tikri nukrypimai leidžiami I-ai rūšiai (geometrijos netikslumai, atspalvio paklaida, plokštumos išlinkimas). Svarbu žinoti, kad yra leistini ir to paties kalibro plytelių ±0,5% dydžio svyravimai, bet nedaugiau negu 2 mm nuo matmens (pagal Europos standarto EN 14411 reikalavimus).

Stiklo, medžio, metalo, natūralaus akmens, rankų darbo produktams, mozaikai – šiems gaminiams netaikomi jokie plytelių standartai, t.y. neretai reikalingas kitoks instaliavimas.

Konkrečių serijų ypatumai, paprastai susiję su dizainu ar konstrukcija t.y. įvairūs raštai, paviršiaus nelygumai, nevienodas paviršiaus padengimas, plytelių kraštų nelygumai ir t.t.

Gavus plyteles, prieš klojimo darbus visada yra galimybė apžiūrėti plytelę, patartina pasidėlioti iš skirtingų dėžučių (pasinaudoti sena gyvenimiška patirtimi „devynis kartus išmatuok – dešimtą kirpk“) ir tik tada pradėti darbus. Pretenzijos po atliktų darbų – nepriimamos.

SKIRTINGI ATSPALVIAI (tonas)

Užsakomų plytelių atspalvis gali skirtis nuo parduotuvėje eksponuojamų pavyzdžių.

Atspalvis (gamintojo vadinamas „tonu“) – tai konkrečios gaminamų plytelių partijos spalvinis niuansas. Dėl gamybos technologijos ypatumų vienos gaminamos serijos plytelės spalvos tonu gali skirtis nuo anksčiau gaminamos partijos t.y. gali būti šviesesnės arba tamsesnės. Tokie plytelių atspalvio svyravimai būdingi visoms plytelėms ir dekorams, kurie gaminami aukštos temperatūros krosnyse.

Kartais mūsų akis gali to skirtumo ir nepastebėti, tačiau patalpoje sudėjus visa tai gali matytis, tai labai svarbu papildomai užsakant plyteles (kai pritrūksta). Informacijos apie toną gamintojai kataloge nepateikia, tonas nurodomas tik ant pakuočių, todėl rekomenduojama dėžutę išsaugoti.

SKIRTINGI IŠMATAVIMAI (kalibras)

Dėl gamybos proceso aukštoje temperatūroje plytelių masė plečiasi nevienodai, todėl plytelių dydis (kalibras) tiksliai nustatomas tik baigus gamybos procesą. Jeigu gamintojas kataloge nenurodo, kad plytelės ir dekorai vieno kalibro, tai jų dydžiai tarpusavyje gali truputį skirtis. Taip pat svarbu žinoti, kad yra leistini ir to paties kalibro plytelių ±0,5% dydžio svyravimai (pagal Europos standarto EN 14411 reikalavimus). Prieš pradedant darbus reikia pasidėlioti plyteles, kad įvertinti kokio dydžio tarpelius daryti tarp plytelių.

Dažniausia rekomenduojama 2-4 mm tarpeliai, klasikinio dizaino plytelėms galimi ir didesni tarpeliai.

Pažengus technologijoms, daugelis gamintojų apipjauna plyteles jau po jų degimo proceso. Šios plytelėsvadinamos rektifikuotomis (kataloguose žymima RT). Tokias plyteles galima sudėti su minimalaus dydžio tarpeliais 1-1,5 mm, tačiau klijuojant ant šildomų grindų 2-3mm.

PLYTELIŲ ATSPARUMAS PAGAL PEI ir MOHS SKALĘ

Renkantis plyteles labai svarbu išsiaiškinti ar patinkančios plytelės bus tinkamos eksploatuoti norimoje patalpoje.

Keraminės plytelės pagal glazūros atsparumą skirstosi į 5 atsparumo klases pagal PEI skalę.

Kuo didesnė atsparumo klasė, tuo mažesnė glazūros nusidėvėjimo rizika.

PEI 5-4 rekomenduojama dėti didesnio praeinamo intensyvumo zonose privačiuose namuose (holai, virtuvės). Prie įėjimo durų rekomenduojama pasikloti kilimėlį, kad nusivalyti iš lauko parsineštą smėlį, purvą, kuris gali pažeisti paviršių.

PEI 3-2 rekomenduojama dėti mažo intensyvumo zonose, kaip wc, vonios, 2 aukšto holai, kur vaikščiojama su šlepetėmis.

PEI 1-0 tinkamos tik sienoms.

Akmens masės plytelių atsparumas nusidėvėjimui klasifikuojamas pagal MOHS skalę. Poliruoto paviršiaus akmens masės plytelės rekomenduojamos naudoti kur yra mažesnis intensyvumas, laikui bėgant nuo didelio praeinamo srauto gali keistis t.y. matiškėti plytelės paviršius, gali matytis paviršiaus suraižymai. Didelio intensyvumo zonose (prekybos centrai, sandėliai, autoservisai, gamybinės patalpos) naudojamos techninės plytelės, kurių storis gali būti 10-18 mm.

 

Techninė informacija | Aparici

 

ATSPARUMAS ŠALČIUI

Lauke galima naudoti tik šalčiui atsparias plyteles: glazūruotas ar neglazūruotas akmens masės plyteles, klinkerį. Šios plytelės gamybos procese yra suslegiamos žymiai stipriau, dėl šio proceso sumažėja poros, todėl plytelė neįgeria drėgmės. Jei plytelė neatspari šalčiui, vanduo esantis joje sušąla į ledą ir taip išsproginėja plytelės glazūra.

Lauko sąlygomis labai svarbu paruošti pagrindą, pasirinkti šalčiui atsparius klijus (C2 klasės), bei siūlių glaistą (elastinį). Taip pat rekomenduojama atsižvelgti į klijų bei glaistų gamintojų nurodymus.

Plytelių klijavimui lauko sąlygomis patartina naudoti dvigubo klijų sluoksnio dengimo metodą (klijus tepti ant gerai nuvalyto, nugruntuoto betono paviršiaus ir nugarinės plytelės pusės).

Lauko sąlygomis plytelės klojamos su tarpeliais 3-5 mm. Klinkeriui rekomenduojama 8-10 mm tarpelis. Tokiu būdu galima optiškai išlyginti klojinį iš grubios keramikos gaminių, turinčių leistinų išmatavimų tolerancijų.

YPATINGOS DEKORŲ SAVYBĖS BEI JŲ PRIEŽIŪRA

Dekorai su stiklu ar stiklo elementais

Dekoracijos, kurių gamybos metu rankų pagalba keramikinės plytelės dekoruojamos stiklu ar stiklo elementais gali pasižymėti netolygiai padengtais, netaisyklingais ornamentais plytelės paviršiuje – tai jokiu būdu nėra defektas – tai rankų darbo išskirtinės gaminio savybės. Taip pat stiklu dekoruotos keramikinės plytelės (kai kurios kolekcijos) paviršiuje gali turėti įtrūkimus taip vadinamą CRAQUEL efektą.

Dekorai su auksu ir blizgiais elementais

Dekorai, kurių gamybos metu naudojamas grynas auksas, laikui bėgant gali prarasti blizgesį bei įgauti sendinto aukso išvaizdą. Užnešimas metalo dulkių ant plytelės glazūros suteikia plytelei įvairiaspalvius spalvų niuansus, kurie suteikia perlamutro efektą bei sustiprina spalvas.

Rankų darbo dekorai

Netaisyklingi piešinėliai, skirtingi spalvų potėpiai, taip kaip ir vienos plytelės skirtumas nuo kitos – tai tipiški rankų darbo dekorai – išskirtinės rankų darbo gaminio savybės.

Priežiūros priemonės dekorams

Viršuje paminėtiems dekorams su ypatingomis savybėmis būtina labai atsargiai rinktis priežiūros priemones. Jokiu būdu nenaudoti abrazyvinių valiklių, kurių sudėtyje yra grūdėta medžiaga, galinti pažeisti paviršių. Naudokite tik vandenį bei neutralias valymo priemones. Nesilaikant nuorodų, gaminys gali prarasti savo pirminę išvaizdą.

METALIZUOTŲ PLYTELIŲ PAVIRŠIAUS PRIEŽIŪRA

Plytelės, kurių paviršiai turi metalizuotą išvaizdą yra dengti porceliano (akmens masės) ir geležies milteliais. Dėl šios ypatingos technologijos plytelės nerekomenduojamos pramoninės paskirties patalpoms, bei dideliems prekybos centrams. Šių plytelių negalima valyti rūgštiniais valikliais, kadangi rūgštis sureagavusi su geležimi gali sukelti rūdijimą.

Šiai dienai pristatoma gana daug mozaikos su blizgiais metalizuotais paviršiais. Paviršių priežiūrai reikia rinktis labai atsargiai valymo priemones, perspėti meistrus dėl valymo po klijavimo darbų. Negalima naudoti abrazyvinių valiklių, kurių sudėtyje yra grūdėta medžiaga, galinti pažeisti paviršių. Naudokite tik vandenį bei neutralias valymo priemones, nenaudokite šiurkščių kempinėlių kurios irgi gali subraižyti paviršių. Nesilaikant nuorodų, gaminys gali prarasti pirminę išvaizdą.

GLAZŪRUOTOS PLYTELĖS

Glazūruotos plytelės yra bene labiausiai paplitęs plytelių tipas rinkoje. Paprastai glazūruojamos keraminės ir/arba akmens masės plytelės.

TECHNINĖ INFORMACIJA:

Sieninės glazūruotos plytelės, nežiūrint į tai, iš ko ir kaip padarytas plytelės pagrindas (raudono ar balto molio,

akmens masės ar klinkerio, presuotos ar gamintos ekstrūdiniu būdu), neskirstomos pagal atsparumą, o

svarbiausia grindinių glazūruotų plytelių charakteristika yra glazūros atsparumas dilimui. Pagal Europos

Sąjungos normą EN ISO 10545-7, kuri yra kaip patariamoji ir jos nebūtina laikytis, kai numatoma tiksli

tam tikrus reikalavimus atitinkančių gaminių specifikacija, glazūruotos grindų plytelės klasifikuojamos taip:

 

0 klasė

Šios klasės glazūruotos plytelės grindims nerekomenduojamos;

1 klasė

Grindų dangos plotuose, kur iš tikrųjų vaikščiojama avint avalynę minkštais padais arba basomis, kai nėra braižančio purvo (pvz., gyvenamųjų namų voniose arba miegamuosiuose, kur negalima patekti tiesiai iš lauko);

2 klasė

Grindų dangos plotuose, kur vaikščiojama avint avalynę minkštais padais arba įprastinę avalynę, o mažas braižančio purvo kiekis – dažniausiai atsitiktinis (pvz., gyvenamuosiuose kambariuose, išskyrus virtuvę, įėjimus ir kitus kambarius, kur gali būti didelis judėjimas). Tai netaikoma neįprastinei avalynei, pvz., kaustytai;

3 klasė

Grindų dangos plotuose, kur vaikščiojama avint įprastinę avalynę, dažniausiai kai yra mažas braižančio purvo kiekis (pvz., gyvenamųjų namų virtuvėse, prieškambariuose, koridoriuose, balkonuose, lodžijose ir terasose). Tai netaikoma neįprastinei avalynei, pvz., kaustytai;

4 klasė

Grindų dangos, kur nuolat vaikščiojama, yra tam tikras braižančio purvo kiekis ir yra agresyvesnės nei 3 klasės sąlygos (pvz., įėjimuose, komercinėse virtuvėse, viešbučiuose, parodų arba prekybos salėse);

5 klasė

Grindų dangos, kur intensyviai nepertraukiamai vaikščiojama ir yra tam tikras braižančio purvo kiekis bei agresyviausios sąlygos, kokiomis gali būti tinkamos naudoti glazūruotos grindų plytelės (pvz., viešosiose patalpose, tokiose kaip prekybos centrai, oro uostų salės, viešbučių fojė, pėsčiųjų takai ir pramoninės paskirties objektai).

Ši klasifikacija galioja naudojimui normaliomis sąlygomis. Svarbiausias dėmesys turėtų būti teikiamas

avalynei, judėjimo intensyvumui ir numatomam valymo metodui, o grindys turėtų būti atitinkamai

apsaugotos nuo braižančio purvo įėjimuose į pastatus, numatant avalynės valymo priemones.

Ypatingais atvejais esant labai intensyviam judėjimui ir braižančio purvo kiekiui gali būti numatomos neglazūruotos

grindų plytelės.

 

AKMENS MASĖS PLYTELĖS

Akmens masės plytelės (neglazūruotos) yra naujesnis plytelių tipas (lyginant su keraminėmis), kuris labai populiarus visuomeniniuose objektuose bei privačiuose namuose.

TECHNINĖ INFORMACIJA:

Akmens masės plytelės presuojamos iš labai smulkiai sumaltų specialių uolienų ir „kepamos” virš

~1200 ˚C temperatūroje. Pagrindiniai akmens masės plytelių parametrai yra:

Vandens įmirkis (EN ISO 10545-3);
Trūkstamasis stipris (EN ISO 10545-4);
Lenkiamasis stipris (EN ISO 10545-4);
Atsparumas giliajam dilimui (EN ISO 10545-6).
Šie parametrai priklauso nuo to, kokioje temperatūroje ir kiek laiko plytelės

kepamos (pvz., „Apavisa” plytelės „kepamos” net du kartus), taip pat nuo

žaliavos kokybės bei presavimo stiprumo. Plytelių kaina priklauso ne tik

nuo techninių charakteristikų, bet ir nuo dizaino „tobulumo” ar išskirtinumo

bei technologinių gamybos ypatumų.

Akmens masės plytelių paviršius gali būti:

Matinis (natūralus paviršius);
Poliruotas („polished” – visiškai blizgus paviršius);
Pusiau poliruotas („lappato”, „satinado” – paviršius nupoliruotas nevisiškai);
Grublėtas, struktūrinis („structured”, „bocciardato” – šiurkštus).
Tobulėjant technologijoms, gamintojai sukuria ir kitokių paviršių, pvz., „rigato”, „tassellato”, „corrugato”, „soft“.

Pagal Europos normas plytelės pagal (ne)slidumą avint avalynę skirstomos į klasifikaciją „R”:

R9 (nuolydžio kampas 6˚÷10˚);
R10 (nuolydžio kampas 10˚÷19˚);
R11 (nuolydžio kampas 19˚÷27˚);
R12 (nuolydžio kampas 27˚÷35˚).
Vaikštant basomis, plytelėms reikalinga klasifikacija pagal A, B, C (aktualu visuomeninėse patalpose, baseinuose, pirtyse, dušuose):

A &∓‐ ten, kur vaikštoma basomis sausomis kojomis ar persirengimo kambariuose ir pan.;
B – dušuose, aplink baseinus ir pan.;
C – ant laiptelių, vedančių į vandenį ir esančių po vandeniu, baseinų kraštuose su stovinčiu vandeniu ir pan.
Apipjautos (angliškai – „rectified”, itališkai – „rettificato”, ispaniškai – „rectificado”) plytelės

tampa vis populiaresnės dėl to, kad jų matmenys yra labai tikslūs lyginant su neapipjautomis.

Neapipjautų plytelių matmenų svyravimai gali būti ±0,5%, o apipjautų plytelių matmenys

praktiškai nesiskiria. Atitinkamai dėl papildomo apdirbimo apipjautos plytelės yra brangesnės,

bet kai reikia (ar norisi) naudoti keletą spalvų, paviršių ar skirtingų serijų vienoje plokštumoje,

patalpoje ar panašiai (kalba eina apie to pačio gamintojo produkciją) ir turėti vienodo pločio

siūles tarp visų plytelių – tai puiki galimybė. Dėl nepriekaištingos kokybės siekio kai

kurie gamintojai gamina tik apipjautas plyteles (pavyzdžiui „Apavisa“).

 

 

KLINKERINĖS PLYTELĖS

Klinkerinės plytelės – tai ekstruzijos būdu pagamintos keraminės plytelės.

TECHNINĖ INFORMACIJA:

Paprastai keraminės plytelės yra gaminamos presuojant sausas granules. Keraminės plytelės, kurios yra gaminamos ekstruzijos būdu, liaudyje yra vadinamos klinkerinėmis plytelėmis. Ekstruzijos būdu gaminant klinkerines plyteles norima forma (ir formatas) yra gaunama iš ištisine juosta suminkytos specialaus molio masės, kurios likutinė drėgmė yra maždaug 15%. Ši masė yra spaudžiama per specialią formą ir sukarpoma reikiamu ilgiu. Apdailinės vadinamų klinkerio plytelių detalės ir atsparumas šalčiui tapo įmanomi dėl ekstruzinio gamybos būdo.

Sauso presavimo gamybos metu yra ribotos galimybės sukurti įmantraus dizaino formą. Ekstruzijos būdu pagamintų klinkerinių plytelių ir detalių gausa leidžia paprasčiau ir tobuliau pasiekti maksimalų individualių projektų estetinį rezultatą.

Ypatingos spalvos ir atsparumas nusidėvėjimui – tai ilgo ir kruopštaus darbo rezultatas. Neglazūruota, natūrali ir atspari – tokios yra klasikinės ekstruziniu būdu pagamintų tunelinėje krosnyje išdegtų keraminių plytelių savybės. Šita išdegimo procedūra reikalauja vieno neįprasto šių laikų pramonėje dalyko – laiko. Išdegimo procedūra tunelinėje krosnyje trunka apytiksliai 36-48 val. Lėtai judant pro krosnį, švelniai pereinama nuo vieno proceso prie kito kaitinimo, degimo ir vėsinimo etapuose. Ši tipinė išdegimo kreivė apibrėžia produkto charakteristikas. Tai veikia gaminant ypatingų spalvų ir kietumo klinkerio plyteles. Ypač vienalytė porų struktūra dėl išdegimo iki lydymosi temperatūros užtikrina plytelių kietumą ir didelę lūžimo jėgą. Degimo temperatūrą ir atmosferą įrenginyje yra nesudėtinga valdyti dėl tunelinės krosnies konstrukcijos, o ilga vystymo patirtis leidžia pasiekti puikių rezultatų. Išdegimas tokio tipo krosnyse taip pat suteikia pakankamai laiko cheminėms spalvinėms reakcijoms – laiko, kuris yra reikalingas, kad būtų atskleistas natūralus grožis.

 

PRITAIKYMO SRITYS

Ekstruzijos procesas užtikrina gaminamų klinkerinių plytelių atsparumą šalčiui. Didesnė vandens absorbcija, speciali akučių mikrostruktūra ir optimali klijų sukibimo jėga suteikia plytelėms tokių savybių, kurios leidžia jas naudoti ne tik vidaus apdailai, bet ir balkonuose, terasose bei bet kokiomis gamtinėmis sąlygomis.

Techninė informacija | Aparici

Piazza trinkelės – tai elitinė AgrobBuchtal serija skirta lauko aikštelėms, terasoms, šaligatviams, parkingams dengti. Unikalus produktas ieškantiems ypač aukštos kokybės ir estetikos.

Techninė informacija | Aparici

  • Storis 4cm;
    Lengvai valoma – iš esmės užtenka lietaus, kad paviršius nuolat būtų švarus. Dėl neporėtos struktūros trinkelėje nesikaupia nešvarumai (dulkės, sunykę lapai, purvas ir t.t.). Žymiai atsparesnė tepalo dėmėms (šią savybę galima dar labiau sustiprinti trinkeles impregnuojant);
    Kadangi trinkelės degamos apie du kartus ilgiau nei įprastos klinkerinės – paviršiuje susiformuoja natūrali klinkerio pluta, turinti minimaliai mikroporų, todėl jau po pirmų metų pajausite skirtumą tarp paprastų klinkerinių ir Piazza trinkelių. Praktikoje įsitikinsite, kad ir po 10 metų trinkelės atrodys it vakar suklotos;
    Nuo 8 iki 10 kartų tvirtesnės nei betoninės trinkelės;
    Slidumo klasė R11/B – visiškai pritaikyta lauko sąlygomis, lauko laiptų pakopoms;
    Labai plati spalvų ir formatų gama (7 spalvos x 3 formatai = 21 pozicija);
    Įmanoma derinti formatus išgaunant netikėčiausius grindinio ornamentus, kiliminius raštus;
    PIazza matmenų paklaida ±1-1,5mm (didelio formato), kai tuo tarpu paprastų klinkerinių trinkelių ±7mm!;
    Paprastesnis ir pigesnis klojimas, nes trinkelės itin tikslių matmenų;
    Beveik eliminuojama galimybė augti samanoms, žolėms tarpeliuose tarp trinkelių, nes trinkelės susiglaudžia viena su kita;
    Unikali galimybė išgauti dailias banguojančias plokštumas;
    Malonu vaikščioti basam – švelnus paviršius ir užapvalinti kraštai;
    Saugu vaikams – pargriuvus ant trinkelių, mažesnė nusibrozdinimo galimybė;
    Galima derinti su kitais Agrobbuchtal klinkerio produktais, nes spalvinės gamos itin dera. Tai klinkerio laiptų pakopos, klinkerio plytelės fasadams, cokoliams ir pan.

Techninė informacija | Aparici

 

ATMINTINĖ: Keraminių dangų klijavimas lauke

Fasado apšiltinimas ir pirmas armuojantis sluoksnis tvirtinami smeigėmis su metaline šerdele. Abu armuojantys sluoksniai įrengiami elastingais plonasluoksniais plytelių klijais BOTACT M 21, gruntuojant giluminio grunto koncentratu BOTACT D11.

Nelygūs nešiltinami paviršiai sudrėkinami ir glaistomi išlyginamuoju mišiniu BOTACEM M90 nuo 0 mm iki 30 mm storio sluoksniu.

Plytelių klijai BOTACT M21 ant nugruntuoto paviršiaus dengiami dantyta glaistykle, kuri parenkama priklausomai nuo plytelės ilgio: iki 50 mm – 3 mm dantukai; nuo 50 mm iki 108 mm – 4 mm dantukai; nuo 108 mm iki 200 mm – 6 mm dantukai; virš 200 mm – 8 mm dantukai.

Siūlių plotis parenkamas pagal plytelių medžiagą, kraštinės ilgį ir dangos paskirtį: akmens masė iki 150 mm – apie 2 mm, virš 150 mm – nuo 2 mm iki 8 mm, keraminės plytelės ir grindų klinkeris – nuo 4 mm iki 10 mm, keraminės apdailinės plytelės su kraštine virš 300 mm – 10 mm. Priklausomai nuo siūlės pločio glaistoma siūlių glaistais BOTACT M30/31/32.

Deformacinės 10 mm pločio siūlės (iš jų švieži klijai išvalomi iki pagrindo, vėliau jos užpildomos silikonu BOTACT S5) įrengiamos vidiniuose ir išoriniuose kampuose, susikirtimuose su kitą plėtimosi koeficientą turinčiomis medžiagomis (5 mm pločio) bei tarp 3–6 m ilgio plotų. Šis matmuo įvertinamas pagal plytelės spalvą bei saulės intensyvumą.

 

PLYTELĖS BASEINAMS

Visose epochose ir kultūrose vandens stichija buvo ypatingai branginama ne tik kaip gyvybės, bet ir kaip gerovės šaltinis. Ypatingai mūsų moderniame amžiuje baseinas nebelaikomas prabanga, bet vertinamas kaip jėgų atgavimo oazė.

TECHNINĖ INFORMACIJA:

Nuo seniausių laikų baseinų apdailai yra naudojama keramika. Plytelės baseinams yra ne tik funkcionali, bet ir graži bei estetiška baseinų apdaila, kuriai priskiriamos šios savybės:

Idealiai atitinka visus higienos reikalavimus, lengvai valoma;
Atspari agresyvioms medžiagoms;
Ilgaamžiška, kas tuo pačiu reiškia ekonominį efektyvumą;
Nėra jokių apribojimų baseino formos atžvilgiu.

Estetinė išvaizda: beveik neribota spalvų gama ir formų įvairovė leidžia įgyvendinti individualius sprendimus. Regima

ir apčiuopiama paviršiaus struktūra leidžia išvengti nepatrauklios monotonijos. Aukštesnės kokybės glazūra išlaiko

dangos blizgesį – taip ryški vandens ir šviesos sąveika iššaukia malonius pojūčius, kurie džiugina akis ir sielą.

Konstrukciniai sprendimai: įvairių tipų baseinams siūlomos skirtingos sistemos baseino kraštų apdirbimui.

Egzistuoja vientiso baseino krašto sistemos ir specialios dalys, puikiai priderinami tokie priedai kaip grotelės, tyliojo

išleidimo vožtuvai ir pan. Galimas ilgalaikis baseino juostų, saugumo ir kitų ženklų įkomponavimas.

Baseino patalpų erdvėms siūlomos įvairios specialios detalės ir sprendimai: suolai, laiptai, pakopos, dušų ir vonių

sistemos. Taip pat įvairūs neslidžių grindų sprendimai vaikų baseinams, dušams, zonai aplink plaukimo baseiną,

persirengimo kambariams ir t.t.

 

TECHNINĖS PLYTELĖS

Techninės sienų ir grindų plytelės gali būti naudojamos ten, kur apdailai keliami aukšti higienos ir saugumo standartų reikalavimai, taip pat ten, kur dangą veikia įvairūs mechaniniai, cheminiai ir/ar abrazyviniai veiksniai.

 

MARMURO PLYTELIŲ PRIEŽIŪRA

Nepoliruotų plytelių valymas.

Naudokite riebalų šalinimo produktus tokius kaip „Fila PS/87“ ar „TERGON“ iš Delta Research, ar neutralias valymo priemonės kaip „Fila Cleaner“ ar „Clean Stone“ iš Deltos Research.

Nepoliruotų plytelių apsauga.

Apsaugą šiam medžiagos tipui suteikia neutralus apsauginis produktas „MP90 Fila“ ar „Seal“ iš Delta Rasearch, ir skystas vaškas: „FILAMATT“ ar „PULSAR“ iš Delta Research natūraliam (matiniam) efektui, „STONEWAX Fila“ atlaso &∓ˇvytėjimui, „FILALONGLIFE“ ar „STONE COAT“ blizgiam efektui.

Apsauga sudėjus plyteles lauke.

Norint apsaugoti lauke suklotą marmurą nuo atmosferinių poveikių, panaudokite „FILAHYDROPER“ ar „IDROPER“ iš Delta Research. Norint suteikti aliejinio atsparumo apsaugą (būtinas paviršiams, kur stovi automobiliai, virtuvei) padengti „FILAFOB“ ar „SEAL“ po 24 valandų po „FILAHYDROPER“ ar „INDROPER“ panaudojimo. Dėl dėmių atsparumo naudokite „WET SEAL“ iš Delta Research. Produkto perteklius gali būti nuvalytas nedelsiant po džiovinimo, patrinant audeklu, pamirkytu į „FILASOLV“ ar „SOLVENTE GAMA“ iš Delta Reseach.

Kasdienė priežiūra.

Kasdienei priežiūrai labiausiai tinkamas keičiamas plovimas:

– 1 kartą plauti su švariu vandeniu;

– 1 kartą plauti su atskiestu vašku.

Bet kokiu atveju po kiekvienos iš valymo operacijų turi būti atliktas nusausinimas.

 

PETRACERS gamintojas

“Capitone” kolekcijos keramikinės plytelės yra rankų darbo gaminys. Galimi plytelės kontūrų, atspalvių kitimai tarp skirtingų dydžių plytelių (pūstų, lygių ir 10×10) traktuojami kaip išskirtiniai šios kolekcijos bruožai.

Kampų, briaunų apdirbimui – pjaustymui naudoti tik lygias šios kolekcijos plyteles. DĖMESIO: pūstos formos plytelės (bombato) – nepjaustomos. Specialių kampinių elementų ši kolekcija neturi.

Ilgesnės darbo laiko sąnaudos +50%*
Atliekos +50%*
Moduliariškumas labai mažas

*Lyginant su paprastų plytelių (20×20 formato) klojimu.

Plyteles kloti turi labai patyrę plytelių klojėjai.

Prieš darant šios kolekcijos užsakymą, klientas turi būti supažindintas su visomis šios kolekcijos klojimo ypatybėmis. Šis užsakymas bus vykdomas tik tada, kai klientas patvirtins savo parašu, kad susipažino su pateikta informacija. Po kliento sutikimo (patvirtinto parašu) nebus priimami jokie priekaištai, susiję su informacija pateikta šiame lape.

 

BISAZZA Spa gamintojas

BISAZZA stiklo mozaikos turi du tipus skirstomus pagal mozaikos pagrindą:

BISAZZA stiklo mozaika ant tinklelio.
BISAZZA stiklo mozaika ant popieriaus.

 

1.KLOJIMAS MOZAIKOS 20×20 SU PAGRINDU ANT TINKLELIO

1. MEDŽIAGŲ PATIKRINIMAS (Pav.1)
Prieš pradedant klojimo darbus, atidžiai patikrinkite BISAZZA mozaikos lapelius. Įsitikinkite ar turite pakankamai medžiagos, kad pilnai užbaigtumėte darbus. Kiekvieną dėžutė turi savo gamybos, spalvos, užsakymo numerius. Atveju jei pritrūktumėte medžiagos papildomai, šiuos duomenis pateikite tiekėjui.

Techninė informacija | Aparici

Pav.1

2. PAVIRŠIAUS PARUOŠIMAS (Pav.2)
Šis žingsnis skirtas pagrindo, ant kurio bus klojama mozaika, paruošimui, išlyginimui, suvienodinimui ir išbalinimui (jei pagrindo medžiaga bus keletos spalvų – rezultate gali būti sugadintas galutinis mozaikos vaizdas). Užmaišykite BISAZZA klijus rekomenduojamomis proporcijomis Start + Up. Tepant klijus ant gipsinio pagrindo prieš tai paviršius turi būti gerai nugruntuotas atitinkamu gruntu (pasikonsultuokite su cheminių medžiagų statybos pramonei konsultantais). Paruoštas pagrindas turi būti gerai išdžiovinamas min. 12 val. Paruoštus klijus tepkite tolygiai naudodami lygią statybinę kelnę.

Techninė informacija | Aparici

Pav.2

3. PAGALBINĖS LINIJOS (Pav.3)
Ant paruošto pagrindo nusibrėžkite linijas, kurios padės tiksliai išdėlioti BISAZZA mozaikos lapelius. Ant grindų išdėliokite tris lapelius mozaikos viena šalia kito taip, kad tarpe‐Slidumo klasė R11/B liai tarp mozaikos lapelių ir atskirų mozaikos gabalėlių būtų vienodi ir išmatuokite. Perkelkite matavimus ant klojamo pagrindo tiek horizontaliai tiek vertikaliai kampinėsp liniuotės ir gulsčiuko pagalba, sugraduokite. Tokiupplusmn;7mm!;/pplusmn;7mm!;/p būdu klijuojaˇ ∓pmas pag∓ ˇprindas bus padalintas į keturkampius, kurių kiekvienas sudarytas iš devynių mozaikos lapelių.

Techninė informacija | Aparici

Pav. 3

4. KLIJŲ PARUOŠIMAS (Pav.4)

Paruoškite klijus maišydami kartu START ir UP komponentus. Naudodami 3,5 mm šukas ištepkite klojamo pagrindo plotą, nedidesnį nei užims pirmieji devyni mozaikos lapeliai. Pradžioje užtepkite storą sluoksnį klijų su lygia BISAZZA šukų briauna, tada užneškite antrąjį sluoksnį dantyta šukų briauna ir tolygiai padenkite dengiamą plotą. Dabar galite pozicionuoti mozaikos lapelius.

Techninė informacija | Aparici

Pav. 4

5. KLOJIMAS IR TVIRTINIMAS (Pav. 5)

Jei mozaika yra ant tinklelio – tai ji turi būti tiesiogiai spaudžiama į klijų pagrindą. SVARBU! siūlės tarp mozaikos lapelių ir mozaikos gabaliukų turi būti vienodos, taip, kad suklojus nebūtų matomas siūlių skirtumai.

Techninė informacija | Aparici

Pav.5

5.1 SUKIBIMAS (Pav.5.1)

Užlipinus mozaikos lapelius paspaudinėkite mozaiką BISAZZA lygintoju taip, kad tinklelis įsitvirtintų klijuose.

Techninė informacija | Aparici

Pav.5.1

6. SUDERINKITE TARPELIUS (Pav.6)

Suklojus mozaikos lapelius, kol klijai dar pilnai nesustingę, sudrikite tarpelius tarp atskirų mozaikos gabalėlių, kad visi būtų vienodi. Tai daroma peilio pagalba, pjaunant išilgai tarpelio tarp atskirų mozaikos gabaliukų ir BISAZZA kelnės pagalba vieną prie kito priartinant ar atitraukiant. Tai pats skrupulingiausias mozaikos klojimo darbas reikalaujantis kantrybes, bet galinis rezultatas ženkliai pagerinamas. Tada mozaika palikti 24 val. džiūvimui.

Techninė informacija | Aparici

Pav.6

7. GLAISTYMAS (Pav.7)

Prieš glaistymo procedūrą iš tarpelių pašalinkite visus klijų likučius, paviršių švariai nusiurbkite ir nuvalykite visas likusias dulkes. Užmaišykite epoksidinį glaistą, kur kietiklio masę (Part B) supilkite i masę (Part A). Pasirūpinkite, kad visa pakuotės masė būtų sunaudota pilnai. Abu komponentus lengvais ir nuodugniais judesiais gerai išmaišykite kol pasidarys vientisa masė, kurią galite iškart naudoti glaistymui. Kelnės pagalba užneškite glaistą ant mozaikos ir lyginimo įrankiu judesiais iš apačios į viršų, įstrižai mozaikos gabalėliams pilnai užpildykite visas mozaikos siūles. Įsitikinkite, kad neliktų glaisto pertekliaus. Dėvėkite apsaugines priemones.

Techninė informacija | Aparici

Pav.7

8. VALYMAS (Pav.8)

Prieš glaistymo procedūrą iš tarpelių pašalinkite visus klijų likučius, paviršių švariai nusiurbkite ir nuvalykite visas likusias dulkes. Užmaišykite epoksidinį glaistą, kur kietiklio masę (Part B) supilkite i masę (Part A). Pasirūpinkite, kad visa pakuotės masė būtų sunaudota pilnai. Abu komponentus lengvais ir nuodugniais judesiais gerai išmaišykite kol pasidarys vientisa masė, kurią galite iškart naudoti glaistymui. Kelnės pagalba užneškite glaistą ant mozaikos ir lyginimo įrankiu judesiais iš apačios į viršų, įstrižai mozaikos gabalėliams pilnai užpildykite visas mozaikos siūles. Įsitikinkite, kad neliktų glaisto pertekliaus. Dėvėkite apsaugines priemones.

Techninė informacija | Aparici

Pav. 8

2. KLOJIMAS MOZAIKOS 20×20 SU PAGRINDU ANT POPIERIAUS

 

1. MEDŽIAGŲ PATIKRINIMAS (Pav.1)

Prieš pradedant klojimo darbus, atidžiai patikrinkite BISAZZA mozaikos lapelius. Įsitikinkite ar turite pakankamai medžiagos, kad pilnai užbaigtumėte darbus. Kiekvieną dėžutė turi savo gamybos, spalvos, užsakymo numerius. Atveju jei pritrūktumėte medžiagos papildomai šiuos duomenis pateikite tiekėjui.

Techninė informacija | Aparici

Pav.1

2. PAVIRŠIAUS PARUOŠIMAS (Pav.2)

Šis žingsnis skirtas pagrindo, ant kurio bus klojama mozaika, paruošimui, išlyginimui, suvienodinimui ir išbalinimui (jei pagrindo medžiaga bus keletos spalvų – rezultate gali būti sugadintas galutinis mozaikos vaizdas). Užmaišykite BISAZZA klijus rekomenduojamomis proporcijomis Start+Up. Tepant klijus ant gipsinio pagrindo prieš tai paviršius turi būti gerai nugruntuotas atitinkamu gruntu (pasikonsultuokite su cheminių medžiagų statybos pramonei konsultantais). Paruoštas pagrindas turi būti gerai išdžiovinamas min. 12 val. Paruoštus klijus tepkite tolygiai naudodami lygią statybinę kelnę.

Techninė informacija | Aparici

Pav.2

3. PAGALBINĖS LINIJOS (Pav.3)

Ant paruošto pagrindo nusibrėžkite linijas, kurios padės tiksliai pozicijonuoti BISAZZA mozaikos lapelius. Ant grindų išdėliokite tris lapelius mozaikos viena šalia kito taip, kad tarpeliai tarp mozaikos lapelių ir atskirtų mozaikos gabalėlių būtų vienodi ir išmatuokite visų pločius. Perkelkite matavimus ant klojamo pagrindo tiek horizontaliai tiek vertikaliai kampinės liniuotės ir gulsčiuko pagalba, sugraduokite. Tokiu būdu klijuojamas pagrindas bus padalintas į keturkampius, kurių kiekvienas sudarytas iš devynių mozaikos lapelių.

Techninė informacija | Aparici

Pav. 3

4. KLIJU PARUOŠIMAS (Pav.4)

Paruoškite klijus maišydami kartu START ir UP komponentus. Naudodami 3,5 mm šukas ištepkite klojamo pagrindo plotą, nedidesnį nei užims pirmieji devyni mozaikos lapeliai. Pradžioje užtepkite storą sluoksnį klijų su lygia BISAZZA šukų briauna, tada užneškite antrąjį sluoksnį dantyta šukų briauna ir tolygiai padenkite dengiamą plotą. Dabar galite pozicijonuoti mozaikos lapelius.

Techninė informacija | Aparici

Pav. 4

5. KLOJIMAS IR TVIRTINIMAS (Pav.5)

Atidžiai sekite popieriaus klojimą, jis parodo linijas, kurias reikia išlaikyti kryptingai ta pačia kryptimi, pageidautina vertikalia kryptimi. Klojėjas turi klijuoti mozaika popierine dalimi į save, merkdamas mozaikos gabalėlius į klijus. Svarbu išlaikyti atstumą tarp atskirų lapelių, kuris turi būti lygiai toks pats kaip tarp pavienių mozaikos gabalėlių, kad rezultate visos siūlės būtų vienodos. Po mozaikos lapelių suklojimo, išlyginkite mozaika BISAZZA lygintojo pagalba, kad mozaikos gabalėliai pilnai sukibtų su klijais.

Techninė informacija | Aparici

Pav.5

6. POPIERIAUS PAŠALINIMAS (Pav.6)

Vandenyje pamirkintos BISAZZA kempinės SPONGE pagalba sudrėkinkite popieriaus paviršių, tol kol popierius be vargo pasiduos nuėmimui. Elkitės atsargiai nes klijai yra dar džiūvimo stadijoje. Popierių paimti už apatinio kampučio ir traukti įstrižai į viršų taip, kad atskiri mozaikos gabalėliai nepajudėtų iš vietos.

Techninė informacija | Aparici

Pav.6

7. SIŪLIŲ KOREGAVIMAS (Pav.7)

Taip kaip ir mozaikos ant tinklelio, tarpeliai tarp atskirų mozaikos gabalėlių suderinami BISAZZA kelnės pagalba vieną prie kito priartinant ar atitraukiant. Tai pats skrupulingiausias mozaikos klojimo darbas reikalaujantis kantrybes, bet galinis rezultatas ženkliai pagerinamas. Tada mozaika palikti 24 val. džiūvimui.

Techninė informacija | Aparici

Pav.7

8. PARUOŠIMAS GLAISTYMUI (Pav.8)

Po 24 val., peilio pagalba pašalinkite visus klijų likučius iš mozaikos tarpelių. Šiltame vandenyje sudrėkinkite BISAZZA SPONGE kempinę ir nuvalykite visus klijų bei popieriaus likučius nuo mozaikos paviršiaus. Procedūra kartokite tiek kartų kol pašalinsite visus likučius nuo mozaikos paviršiaus. Pasirūpinkite, kad vanduo neužsiliktų glaistymo tarpeliuose. Dabar mozaika paruošta glaistymui ir valymui.

Techninė informacija | Aparici

Pav.8

9. GLAISTYMAS (Pav.9)

Prieš glaistymo procedūrą iš tarpelių pašalinkite visus klijų likučius, paviršių švariai nusiurbkite ir nuvalykite visas likusias dulkes. Užmaišykite epoksidinį glaistą, kur kietiklio masę (Part B) supilkite i masę (Part A). Pasirūpinkite, kad visa pakuotės masė būtų sunaudota pilnai. Abu komponentus lengvais ir nuodugniais judesiais gerai išmaišykite kol pasidarys vientisa masė, kurią galite iškart naudoti glaistymui. Kelnės pagalba užneškite glaistą ant mozaikos ir lyginimo įrankiu judesiais iš apačios į viršų, įstrižai mozaikos gabalėliams pilnai užpildykite visas mozaikos siūles. Įsitikinkite, kad neliktų glaisto pertekliaus. Dėvėkite apsaugines priemones.

Techninė informacija | Aparici

Pav.9

10. VALYMAS (Pav.10)

Prieš pradedant stingti glaistui galima pradėti valymo procedūrą. Tam tikslui naudokite BISSAZA valiklį SHINE. Pasiruoškite du atskirus indus šio valiklio: į vieną merkite skepetėlę SCRUB ir jos stipriai nespausdami, sukamaisiais judesiais braukite per mozaiką, kad pašalintumėte glaisto perteklių ir išlygintumėte siūles. BISAZZA kempine SPONGE merkite į antrąjį indą su valikliu ir nuvalykite nuo mozaikos visus likusius glaisto likučius. Baigiant išplaukite BISAZZA kempinę SPONGE vandenyje ir sudrėkinę galutinai nuvalykite mozaiką, taip, kad būtų pašalinti visi likučiai ir mozaika suspindėtų.

Techninė informacija | Aparici

Pav. 10

BENDROS PASTABOS

BASEINAS

Prieš pradėdami mozaikos klojimo darbus baseine įsitikinkite, kad baseino pagrindas yra tinkamai apsaugotas nuo vandens ir yra jam nepralaidus. Klojamas plotas turi būti apsaugotas nuo saulės ir lietaus. Išklojus plyteles visas plotas bent 20 dienų turėtų būti uždengtas, kad vanduo nepatektų į baseiną.

Mozaika – siekiant užtikrinti geresnį sukibimą, rekomenduojame naudoti mozaiką, priklijuotą ant popieriaus pagrindo.

Pagrindas – prieš klojimą baseino pagrindą rekomenduojama kruopščiai nušlifuoti, kad klojimo pagrindas būtų visiškai lygus.

Klijai – klijuojant Bisazza mozaiką baseine ant betoninio pagrindo, rekomenduojama naudoti tik tam tikslui skirtus klijus, geriausia rekomenduojami gamintojo BISAZZA START+UP (KIT A) klijai.

SVARBU! Mažiausiai 20 dienų nuo mozaikos išklijavimo nerekomenduojama į baseiną pilti vandens.

 

TERMINIAI BASEINAI

Šiuo atveju rekomenduojama naudoti epoksidinį glaistą, rekomenduojamas gamintojo BISAZZA FILLGEL (KIT B) glaistas.

 

MOZAIKOS PJAUSTYMAS

Mozaika gali būti pjaustoma tokiu būdu:

naudojant reples, kai “kerpama” atskirai po vieną gabalėlį;
naudojant deimantinį diską, kai pjaunamas visas mozaikos lapelis. Nesistenkite perpjauti lapelio vienu kartu, nes mozaika gali skilti.

 

PRIEŽIŪRA

Kasdieniniai priežiūrai rekomenduojama naudoti įprastines neutralias valymo priemones. Nenaudokite vaško, aliejų, hidrofobinių, fosforinių ar ortofosforinių rūgščių.

 

KERMA Spa gamintojas (grindų klojimas)

 

KLOJIMAS ANT BETONINIO PAGRINDO

Grindinio pagrindo storis gali būti tarp 8 ir 12 cm. Jei pagrindas išlietas neseniai, pirmiausia leiskite jam pilnai išdžiūti 28-30 dienų. Įsitikinkite, kad betono sluoksnis visiškai išdžiūvęs, švarus ir plokščias. Bet kokios ertmės, įtrūkimai turi būtų pilnai užpildyti. Rekomenduojama klojimo siūlė 15 mm.

DĖMESIO!

Jei grindinys yra su grindų šildymo sistema, išjunkite jį 60-70 valandų prieš plytelių klojimą, ir paskui palaukite 2-3 savaites po plytelių suklojimo. Rekomenduojama šildymą įjungti palaipsniui didinant temperatūrą nuo minimumo iki maksimumo.

GRINDŲ KLOJIMO INSTRUKCIJOS

KERMA Spa plytelės gaminamos iš natūralių medžiagų, todėl plytelės turi atspalvių skirtumus, nelygius paviršius. Norint gauti puikų rezultatą, mes rekomenduojame klojimo metu plyteles imti iš skirtingų palečių.

KLOJIMAS, APDIRBIMAS, IR PRIEŽIŪRA YRA LABAI PAPRASTI. DĖL SPECIFINIŲ NURODYMŲ ŽIŪRĖKITE PASTABAS APAČIOJE.

KAIP NAUDOTI KLIJUS

  • Sekdami klijų gamintojo instrukcijomis, sumaišykite klijus su vandeniu kol gausite vientisą masę;
  • Nuvalykite ir nuplaukite akmenis prieš klodami juos ant grindinio;
  • Įsitikinę, kad betono paviršius visiškai švarus, užneškite klijus ant jo šukų pagalba;
  • Prieš klodami taip pat užneškite klijų sluoksnį ant kiekvieno akmens blogosios pusės tiekiamų KERMA Spa (“dvigubas sukibimas”);
  • Norint užtikrinti gerą sukibimą plytelių su grindiniu, įspauskite kiekvieną plytelę į klijus lengvais judesiais, kad klijai ištrykštų. Plytelės siūlė min. 15mm.

DĖMESIO!

Jei grindinys, ant kurių bus klojamos plytelės yra kita danga nei betonas, rekomenduojama naudoti specialius, tinkamus tik tam pagrindui klijuoti klijus.

KAIP NAUDOTI GLAISTĄ

Maždaug po 24 val. po plytelių suklojimo, glaistant gumine glaistykle plotą apie 2m2 vienu metu, tuoj pat nuvalykite užglaistytą paviršių drėgnos kempinės pagalba.

Užsilikęs glaistas viduje “pašiaušto paviršiaus” arba plytelės paviršiaus nelygumuose neturi būti pilnai pašalinamas, kadangi jis suteikia plytelėms realų, sendinto akmens efektą. Jei norite gauti visiškai švarų paviršių, reikia atsargiai glaistyti kiekvieną siūlę atskirai ir nedelsiant nuvalyti glaistą, kuris patenka ant plytelės.

 

Niekada nenaudokite oksidų norėdami pakeisti glaisto spalvą. Išskirtinai rekomenduojame naudoti tik BIOPIETRA glaistą, skirtą glaistyti grindims ir tiekiamą KERMA Spa.

 

NEKLOKITE GRINDŲ JEI APLINKOS TEMPERATŪRA ŽEMESNĖ NEI +5oC ARBA AUKŠTESNĖ NEI +35oC.

KAIP NAUDOTI APDIRBAMĄSIAS PRIEMONES

  • Visos apdirbamosios priemonės grindims, tiekiamos KERMA Spa, yra paprastos, ekologiškos, skiedžiamos vandeniu ir paprasto naudojimo;
  • Apdirbamosios priemonės tiekiamos KERMA Spa yra kvėpuojančios, todėl bet kokia drėgmė esanti plytelės  viduje gali išgaruoti pro apsauginį sluoksnį;
  • Ant apdirbto grindinio galima lipti jau po vienos paros, bet intensyvesniam vaikščiojimui, baldų sunešimui rekomenduojama palaukti min. keletą dienų;
  • Visos priemonės, turinčios “sintetinių polimerų” vandens emulsijoje, natūralūs ir sintetiniai vaškai, maišomi su atitinkamais priedais, norint išgauti patį geriausią rezultatą taip pat kaip greitą džiūvimą ir atsparumą dėmėms.

 

BIOCOTTO PLYTELĖS

 

Tai rankų darbo plytelės , kurių gamybos procese naudojami migdolų lukštai, kurie esant aukštai kepimo temperatūrai, suteikia plytelei išskirtinį margumą bei estetinį vaizdą. Plytelių gamybai naudojamos ekologiškos medžiagos.

Rekomenduojama sekti gamintojo nurodymus, norint gauti puikų galutinį rezultatą.

 

GRINDŲ KLOJIMO INSTRUKCIJA

  • Grindų pagrindas turi būti sausas, švarus nuo dulkių, nuriebalintas;
  • BIOCOTTO grindų plyteles galima kloti naudojant klijus arba cementinį mišinį;
  • Po klijavimo įsitikinkite, kad plytelės  ir pagrindas visiškai išdžiūvo. Džiūvimo periodas priklauso nuo naudoto mišinio:
    • jei buvo klijuota klijais, tai džiūvimo periodas 15 dienų;
    • jei cementinis mišinys, tai džiūvimo periodas 30-35 dienų.
  • Po to galima glaistyti.

 

DĖMESIO!

Norint apsaugoti plytelių paviršių nuo dėmių prieš glaistymą plyteles rekomenduojama impregnuoti impregnantu TRATTAMENTO PROTETIVO MASTER.

Po grindų glaistymo, naudojant pašluostę ar kempinę rūgštiniu valikliu DETERGENTE ACIDO PROFUMATO DEOXAL skiesto vandeniu santykiu 1:10-50 priklausomai nuo situacijos, nuvalykite grindinio paviršių. Naudokite apsaugines pirštines. Po to grindis nuplaukite su švariu vandeniu.

Po pirminio išvalymo su minėtu spec. valikliu (maždaug po 2-5 dienų priklausomai nuo sezono) kai grindys bus jau pilnai išdžiūvusios, galima naudoti priemones skirtas paviršiaus apdirbimui.

 

BIOCOTTO GRINDŲ APDIRBIMAS VIDAUS PATALPOJE

Norint gauti blizgumo efektą:

  • Impregnuoti dviem sluoksniais su impregnantu PROTTETIVO 001 IMPREGNANTE;
  • Impregnuoti dviem sluoksniais priemone PROTTETIVO IMPREMEABBILLIZANNTE 002 FINITURA LUCIDA.

 

Norint gauti matini efektą:

  • Impregnuoti dviem sluoksniais su impregnantu PROTTETIVO 001 IMPREGNANTE;
  • Impregnuoti dviem sluoksniais priemone PROTTETIVO IMPREMEABBILLIZANNTE FINITURA OPACA.

Reikiamas kiekis: 1 litras priemonės 10 m2 kiekvieno sluoksnio.

 

BIOCOTTO GRINDŲ APDIRBIMAS LAUKO SĄLYGOMIS

Norint gauti natūralu efektą:

  • Impregnuoti dviem sluoksniais priemone TRATTAMENTO PROTTETIVO MASTER.

 

Norint gauti „satinato“ efektą:

  • Impregnuoti dviem sluoksniais priemone TRATTAMENTO PROTTETIVO MASTER.
  • Impregnuoti dviem sluoksniais priemone PROTTETIVO IMPREMEABBILLIZANNTE FINITURA OPACA.

Reikiamas kiekis: 1 litras priemonės 10 m2 kiekvieno sluoksnio.

 

Labai svarbu apdirbti šiomis priemonėmis BIOCOTTO grindų plyteles laukui, norint, kad jos būtų atsparios alyvos dėmėms ir taip pat galėtų kvėpuoti.

 

PRIEŽIŪRA

Teisingai kasdieninei priežiūrai naudokite gamintojo rekomenduojamą priemonę DETERGENTE NEUTRO DAY, skiestą vandeniu santykiu 1:10-50 priklausomai nuo situacijos.

 

DĖMESIO!

Nenaudokite jokių priemonių jei plytelės bus klojamos baseino zonoje, kadangi priežiūros priemonės gali sumažinti slidumo klasės koeficientą, vaikštant basomis kojomis.

 

FLORIM Spa GAMINTOJAS (PLONŲ PLYTELIŲ KONCEPCIJA „SLIM/4“ – 4mm)

PRIVALUMAI:
  • Nereikia gaižti laiko plytelių demontavimo darbams;
  • Sumažina problemų, laiko sąnaudų renovacijos metu;
  • Paprastas ir greitas montavimas;
  • Sumažina poreikį keisti esamas duris/langus;
  • Nereikia utilizuoti senų plytelių dangos;
  • Lengva pjauti, gręžti, apdirbti;
  • Pilnai atitinka tarptautinius standartus;
  • Techninės charakteristikos prilyginamos su didesnio storio akmens masės produktais;
  • Sumažina apkrovas nešančioms konstrukcijoms bei pastatui;
  • Lengva valyti, prižiūrėti, nereikalauja spec. priežiūros.

Naudojimo paskirtis. SLIM/4 rekomenduojama naudoti:

  1. KLOJIMUI ANT ESAMŲ GRINDŲ/SIENŲ DANGŲ (renovacija senų keramikos, marmurų, terakotos, akmens);
  2. ANT BETONINIŲ PERDANGŲ;
  3. GRINDŲ PLOKŠČIŲ SU GRINDŲ ŠILDYMU;
  4. ANT PAKELIAMŲ GRINDŲ;
  5. VIDAUS SIENŲ APDAILAI;
  6. LAUKO SIENŲ APDAILAI (DĖL FASADŲ – KLIJUOTI TIK ANT TVIRTO PAGRINDO, VENTILIUOJAMIEMS FASADAMS NETINKA).

 

Namų ir komercinės paskirties pastatuose, kur nėra labai intensyvus praeinamumas kaip:

  • Gyvenamieji namai;
  • Vonios kambariai;
  • Parduotuvės;
  • Prabangos prekių parduotuvės;
  • Biurai;
  • Barai;
  • Viešbučiai;
  • Laisvalaikio centrai;
  • Sporto centrai.

 

SLIM/4 plytelių nerekomenduojama naudoti vidaus ir lauko sąlygomis, kur:

  • judantys koncentruoti krūviai (pvz. pramoninių kietų ratų vežimėliai, šakiniai krautuvai, motorinės priemonės ar vikšrinis transportas);
  • dideli statiniai krūviai (pvz. sandėliuose, gamyklose, terminaluose, po gatvės baldais).

 

PJOVIMAS

Pjovimo operacijos gali būti naudojami tie patys įrankiai kaip ir normalaus storio akmens masės plytelėms, kaip:

  • rankinis ar el. pjūklas su disku, skirtu akmens masės plytelių pjovimui;
  • staklės su deimantiniu disku akmens masės pjovimui su vandens aušinimu;
  • vandens srovės pjovimo būdu.

 

GRĘŽIMAS

Gręžimo operacijos atliekamos:

  • gręžimas su akmens masės plytelės grąžtais;
  • ertmių gręžėjai ar gręžimo staklės (didelėms ertmėms);
  • vandens pjovimo būdu (labai tiksliems pjovimams).

Prieš gręžimo operaciją, įsitikinkite, kad darbo platforma yra pritaikyta numatomai apkrovai. Gręžimo operacijai nenaudokite “plaktuko funkcijos”, venkite per didelių vibracijų plytelės paviršiuje, jei reikia įjunkite vandens aušinimo sistemą apdirbamame taške.

 

VALYMAS

Rekomenduojamos dviejų tipų valymo operacijos.

  • pirminis valymas atliekamas po plytelių suklojimo ir glaistymo. Po suklojimo likusias glaisto atliekas (cementinio ar epoksidinio) rekomenduojama valyti pagal glaisto tiekėjo pateiktas instrukcijas;
  • įprastiniam valymui naudokite neutralias priežiūros priemones, kurias rekomenduos pardavimo vadybininkai. Nenaudokite abrazyvių valiklių, valiklių, kurių sudėtyje yra vaško (kad nesiformuotu riebalinis paviršius  plytelės  paviršiuje).

 

PAVIRŠIAUS PRIEŽIŪRA

Plytelių medžiaga neabsorbuoja skysčių – todėl nereikalauja papildomo va&ˇkavimo ar impregnavimo operacijų po plytelių suklojimo.

KLOJIMO INSTRUKCIJA

Ši informacija yra rekomendacinio pobūdžio kadangi kiekvienas individualus projektas turi savo spec. savybes, kurios gali pareikalauti specialių sprendimų (kitokių nei nurodyta šiame informaciniame lape) – todėl turėtų būti analizuojamas atskirai. Dėl kiekvieno projekto susisieksime su gamintoju ir pateiksime tinkamiausią, individualų sprendimą.

 

ARMSTRONG GAMINTOJAS

 

LINOLEUMAS

Pasaulyje yra tik trys kompanijos, kurios gamina tikrą linoleumą – t.y. iš visiškai natūralių medžiagų (kaučiukas, kamštis, aliejus), nekenksmingų aplinkai. Armstrongas yra viena iš jų. Kitos dvi – TARKETT ir FORBO.

 

Linoleumas gali būti klasifikuojamas:

  • pagal atsparumą dėvėjimuisi – namų ūkiams (21-23), komercinėms patalpoms (31-34), pramoninėms patalpoms (41-43). Kataloge tai yra pažymėta žmogeliukais – namų ūkiams nuo 2 iki 3, komercinės patalpoms nuo 1 iki 4 ir pramoninėms patalpoms nuo 1 iki 3.
  • pagal storumą – dažniausiai būna 2,0 mm; 2,5 mm; 3,2 mm; rečiau 4,0 mm. Linoleumą reiktų rinktis būtent pagal dizainą ir storumą, priklausomai koks judėjimas bus patalpoje. Mokykloms, parduotuvėms ir pan. objektams rekomenduojamas 2,5 mm storio linoleumas.  Sporto klubams, mokyklų sporto salėms ir pan. objektams siūloma naudoti 4,0 mm storumo linoleumą.

Linoleumas nėra suskirstytas specialiai ofisams, ligoninėms, mokykloms ir t.t., kataloge yra lentelė (20-21psl.), kur parodyta serijos tinkamumas įvairios paskirties objektams.

Marmorette Acoustric; Korkment yra specialios serijos linoleumai, kurių sudėtyje yra kamščio žievės, sugeriančios garsą, idealiai tinka, kur yra judėjimas su ratais, greit atgauna formą (tarkim įspaudus). Marmorette LCH/Linodur LCH – laidusis (conductive)  , tinka operacinėms, ten kur yra elektros iškrovos pavojus. Kartu su šiomis serijomis yra naudojamos specialios juostos.

Linoleumas parduodamas 30m×2m (60m2) rulonais. Užsakant mažesnį kiekį, nei yra rulone, mokamas 20% antkainis.

Linoleumas tinka šildomoms grindims.

Rekomenduojama visada naudoti „suvirinimo siūlę“ linoleumui, kurią galima pritaikyti tokios pat spalvos kaip linoleumas. Ji naudojama tam, kad tarp linoleumo sujungimo nepatektų purvas ar vanduo. Parduodama 50m ilgio rulonėliais. „Suvirinimo siūlė“ nėra būtina, jei linoleumas klojamas mažoje patalpoje, tačiau ji privaloma patalpose, kur kaupiasi drėgmė (pvz. vonia). Ji apsaugo nuo drėgmės patekimo po linoleumu.

Instaliavus linoleumą, jei patalpoje vis dar vyksta statybos ar remontas, jį reiktų uždengti popieriumi ar plėvele, kad nesusibraižytų paviršiaus.

Lengvai valosi, geriausiai sausas valymas. Jei ant linoleumo paviršiaus ilgai „stovi vanduo“, dalis jo gali susigerti į linoleumą ir atsirasti negeras kvapas (taip nenutinka su vinilu).

 

VINILAS (PVC)

Vinilas labai panašus į linoleumą, tačiau gaminamas iš sintetinių medžiagų, nesiskiria storiai, ir klasifikuojasi pagal vientisumą – Homogeninis ir Heterogeninis. Homogeninis vinilas yra vientisas, iš vienos masės, o heterogeninis sulipdytas iš dviejų dalių, gražaus paviršiaus ir padelio. Jie skirias tik tuo, kad homogeninio maksimalus atsparumas dėvėjimuisi gali būti didesnis negu heterogeninio, kas lemia didesnį homogeninės dangos ilgaamžiškumą.

Taip pat vinilas nuo linoleumo skiriasi ir tuo, kad parduodamas ne tik rulonais (1,80m×25m) bet ir plytelėmis (60,8cm×60,8cm). Plytelėms nenaudojama „suvirinimo siūlė“, jos puikiai tinka pakeliamoms grindims, taip pat visuomeninės paskirties objektuose.

Vinilas visiškai nekeičia spalvos net nuo tiesioginių saulės spindulių, kas yra būdinga linoleumui.

Nereikia impregnuoti. Tiek linoleumas, tiek vinilas gaminamas naudojant PUR paviršiaus apsaugos sistemą, dėl to impregnavimas yra nereikalingas.

Klojimui rekomenduoja naudoti UZIN, HEMPEL, CASKO, MAPEI klijus.